Piesku.pl

Rasy psów

Pies Silky terier australijski

Teriery australijskie to niewielkie, dorastające do dwudziestu pięciu centymetrów w kłębie psy do towarzystwa. Zaklasyfikowany jako terier krótkonożny nie ma instynktu łowcy, za to wyśmienicie czuje się w mieszkaniu. Jest dobrym psem do trzymania w domu, ponieważ sam niehałaśliwy, dobrze znosi ruch wielkich miast. Jest czujny i bywa złośliwy, ale to wyłącznie w sytuacjach złej tresury.

Zdjęcie znalezione napsy-pies.com

Zdjęcie znalezione napsy-pies.com

Jest jednak łatwy w prowadzeniu, nie ma nic przeciwko dzieciom ani innym zwierzętom, choć raczej za nimi nie przepada. Teriery australijskie miewają skłonności do dominacji, ale dobrze ułożone znają swoje miejsce i bez ociągania wykonują wydane polecenia. Nie mają wielkich wymagań, jeśli chodzi o ruch, są opanowane i cierpliwe, jedynie pielęgnacja ich bardzo długiej sierści może być dla obu stron średnią przyjemnością.

Jest to rasa wewnętrznie dość mocno zróżnicowana, bo tu nawet niewielkie różnice klimatyczne powodują zmianę schematu budowy, wzrostu i masy ciała, dlatego zazwyczaj normy w poszczególnych krajach są nieco różne. Wzorzec FCI dopuszcza wysokość dwudziestu sześciu centymetrów w kłębie u psa. Samice są z reguły mniejsze i lżejsze od samców. Silky terier australijski to dobra propozycja dla hodowców z większym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme