Piesku.pl

Rasy psów

Pies Shikoku – charakter, opis rasy, zdjęcia

Shikoku, znana także pod nazwą kochi-ken jest rasą japońskich psów myśliwskich średniej wielkości, dawniej używanych do polowań na dziki w trudno dostępnym terenie. Dziś hodowana głównie jako rasa psów do towarzystwa, choć jej przedstawiciele nie zatracili nic ze swojego charakteru myśłiwych.

Zdjęcie znalezione na puppiesite.com

Zdjęcie znalezione na puppiesite.com

Shikoku to psy samodzielne, wykazujące skłonność do dominacji, łagodne dla swojego pana i bardzo nieufne w stosunku do innych. Silne i niezależne nie lubią ostrej tresury, a w czasie łagodnej nie wybaczają błedów stając się bardziej skłonnymi do ucieczek, a niekiedy także przejawiając zachowania agresywne.

Shikoku nie jest psem do miasta, a tym bardziej do domu, w którym znajdują się małe dzieci albo inne zwierzęta. Wprawdzie w stosunku do swoich właścicieli nie przejawia agresji, ale jest dość drażliwy i nie lubi natrętnych pieszczot. Najlepiej czuje się pracując w lesie.

Jedyne dopuszczalne umaszczenie to maść sezamowa, z czarnym nalotem, na rudym tle. Podszerstek występuje, jest okresowo wymieniany i znacznie gęstszy i bardziej miękki od sierści okrywowej. Shikoku to pies ze wszech miar wymagający, uparty indywidualista, przeznaczony raczej wyłącznie dla doświadczonych hodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme