Piesku.pl

Rasy psów

Pies Shih tzu – cena, charakter, hodowla, szczeniaki, rasa

Shih tzu jest tybetańskim psem do towarzystwa. Jego długa, miękka sierść raczej nie predestynuje go do innych zadań. Długi włos występuje w kilku wersjach kolorystycznych, z których najrzadszą jest umaszczenie czarne.

Zdjęcie znalezione na dogtime.com

Zdjęcie znalezione na dogtime.com

Jest to rasa psów pojętnych i przyjacielskich, bardzo dobrze czujących się w towarzystwie dzieci, a także niemających problemów z życiem w zgodzie z innymi zwierzętami. Shih tzu są bardzo bystre i energiczne, agresja jest dla nich czymś zupełnie obcym, nie ma też tendencji do włóczęgostwa. Bardzo chętnie towarzyszy wszędzie swojemu panu, choć jest zdecydowanie niezależny. Przywiązawszy się do właściciela kiepsko znosi rozłąkę.

Dość kłopotliwa może być pielęgnacja shih tzu, ponieważ długa sierść wymaga codziennego rozczesywania, a szczególną uwagę należy zwrócić na oczy i uszy, które z powodu przysłonięcia włosem często stają się siedliskami drobnoustrojów mogących powodować groźne dla życia psa infekcje. Wśród shih tzu występuje tez sporo innych chorób o podłożu genetycznym, a wśród nich między innymi choroby serca czy niewydolność nerek, często występujące równocześnie.

Shih tzu nie osiągają nawet trzydziestu centymetrów w kłębie, ważą maksymalnie około dziesięciu kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme