Piesku.pl

Rasy psów

Pies Shiba inu – cena, hodowla, opis rasy, szczeniaki

Shiba inu, czyli po prostu shiba, jest japońskim psem dorastającym około czterdziestu centymetrów przy masie zbliżonej do dziesięciu kilogramów. Początkowo rasa ta była hodowana z myślą o wystawianiu ptactwa oraz polowania na dziki, obecnie polowania z wykorzystaniem przedstawicieli tej rasy są rzadkością, a rasa stała się niemal wyłącznie reprezentacyjna.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Preferuje się umaszczenie rude lub czerwone, dopuszczalne są białe znaczenia na łapach. Sierść jest szorstka i twarda, podszerstek miękki. Na ogonie sierść znacznie dłuższa niż na pozostałych częściach ciała.

Z natury shiba są psami łagodnymi i spokojnymi, jednak w najmniej spodziewanych momentach odzywa się u nich instynkt łowcy, więc rozsądniej jest nie spuszczać ich ze smyczy. Doskonale biegają, świetnie sprawdzają się jako towarzysze biegaczy i rowerzystów, a wcale nie gorzej jako psy stróżujące, ponieważ do obcych podchodzą z należytą rezerwą, a do „swoich” z całkowita ufnością i oddaniem. Jeśli walczą to są odważne i pełne poświęcenia, ale nigdy nie bywają agresywne ani złośliwe. Tresura nie jest trudna, ale wymaga cierpliwości, zwłaszcza że shiba jako psy myśliwskie niechętnie przyjmują niektóre komendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme