Piesku.pl

Rasy psów

Pies Shar pei – hodowla, cena, szczeniaki, miniaturka, rasa

Shar pei jest wszechstronnym psem wyhodowanym w Chinach. Używany był zarówno do polowania, jak i tępienia szkodników oraz w czasie walk psów. Cechą charakterystyczną psów tej rasy jest pomarszczenie skóry. W młodym wieku występuje ono na całym ciele, u osobników dojrzałych tylko w okolicy głowy i ogona.

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Są to silne psy, bardzo mocno przywiązujące się do właściciela. W walce bardzo odważne, sporadycznie jedynie agresywne. Zazwyczaj ślepo posłuszne swojemu właścicielowi, świetnie nadają się do pełnienia obowiązków psa obronnego lub stróżującego. Jednocześnie niezbyt ufne, nie najlepiej żyją z dziećmi i innymi zwierzętami. Bardzo dobrze znoszą zgiełk wielkiego miasta, stąd są psami bardzo chętnie trzymanymi właśnie w mieście, choć mają relatywnie wysoką aktywność i wysmagają sporo ruchu.

Tresura może być trudna, ponieważ shar pei nie tolerują tresury agresywnej. Wymaga się systematycznej pracy z nimi, aby osiągnąć w pełni zadowalający efekt dobrze ułożonego psa.

Dopuszczalne jest dowolne, z wyjątkiem białego, jednolite umaszczenie. Prawidłowa długość sierści nie powinna przekroczyć dwóch i pół centymetra, sam pies jest wysoki w kłębie na około pół metra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme