Piesku.pl

Rasy psów

Pies Seter szkocki gordon – hodowla, cena, szczeniaki, rasa

Gordony to psy myśliwskie, używane do wszystkich zadań. Szczególnie dobrze radzą sobie z aportowaniem i tropieniem zwierzyny, choć ich odwaga pozwala im brać udział także w polowaniach na grubszą zwierzynę.

Zdjęcie znalezione na zoomia.pl

Zdjęcie znalezione na zoomia.pl

Są bardzo samodzielne i nierzadko uparte, a co z tego wynika, dość trudne do ułożenia. Źle znoszą agresywną tresurę, która zazwyczaj przynosi bardzo niewielkie efekty. Nad seterami szkockimi trzeba pracować systematycznie i dość długo, a wtedy okazują niezwykłe przywiązanie, choć cały czas zdarza im się podejmować samodzielne wybory, zamiast usłuchać komendy właściciela.

Pomimo swojej autonomii nie bywają agresywne, choć w walce potrafią być bardzo zacięte i bezwzględne. Są odważne, jednak nigdy nie atakują ani ludzi, ani zwierząt, chyba że ktoś naruszy ich teren, albo, w ich mniemaniu, zagraża właścicielowi.

Nie przepadają za zabiegami pielęgnacyjnymi, ale na szczęście nie są w tym zakresie zbytnio wymagające. Kiepsko dogadują się z innymi zwierzętami, zwłaszcza jeśli te nie chcą uznać dominującej pozycji setera. Kiepsko też nadają się jako partnerzy zabaw dla dzieci. Nie mają wykształconego poczucia własności, więc raczej ciężko jest z setera szkockiego zrobić dobrego psa stróżującego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme