Piesku.pl

Rasy psów

Pies Seter irlandzki mahoniowy – cena, szczeniaki, zdjęcia

Doskonały myśliwy, najwyższy z grupy seterów, przekraczający wysokością siedemdziesiąt centymetrów. Jednocześnie lekki jak na swoją wielkość, bardzo zwinny i skoczny. Jest doskonałym biegaczem, nie okazującym zmęczenia, w związku z czym najczęściej brał udział w polowaniach konnych.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Setery irlandzkie mahoniowe to bardzo inteligentne psy, z naturalną chęcią do zabawy i biegania, zwłaszcza w początkowym okresie życia, ale i później z radością reagujące na każdą propozycję zabawy. Chętnie poddają się pieszczotom i odpowiadają na nie miłością i przywiązaniem. Szybko się uczą i pozostają posłuszne, choć zawsze pozostaje cząstka psa myśliwskiego- zdarza się im czasem próba wyrwania się przewodnikowi, ale wówczas wystarczy jedna komenda, żeby pies wrócił na swoje miejsce.

Nie nadają się do pełnienia obowiązków psów stróżujących, bo jeśli do kogokolwiek podbiegają to tylko i wyłącznie z zamiarem zabawy, ponieważ agresja, ani nawet nieufność nie leżą w ich naturze. Są wymagające, jeśli chodzi o spacery, doskonale sprawdzają się jako towarzysze dla rowerzystów, bo wtedy mogą się naprawdę wybiegać. Jeśli jednak pogoda im nie odpowiada to wybierają domowe zacisze, a nie wyczerpujące biegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme