Piesku.pl

Rasy psów

Pies Seter irlandzki czerwono-biały – czena, szczeniaki, rasa

Seter irlandzki czerwono-biały to wspaniały pies myśliwski, którego główną zaletą jest wspaniały węch. Jest to pies, który potrafi podążać za tropem w najbardziej niedostępnym terenie, a przy tym poruszać się bardzo zwinnie i szybko. Dziś wciąż jest jednym z najlepszych psów tropiących, choć w Polsce rasa ta należy do raczej niezbyt szeroko znanych.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Setery irlandzki czerwono-białe dorastają siedemdziesięciu centymetrów w kłębie przy trzydziestu dwóch kilogramach masy ciała. Budowę ciała mają lżejszą od większości seterów, wraz z charakterystycznymi dla przedstawicieli tej grupy frędzlami sierści. Preferowaną maścią są czerwone łaty na białym tle.

Setery irlandzkie czerwono-białe są pojętnymi, chętnie współpracującymi z przewodnikiem psami. Są także bardzo cierpliwe i spokojne, co czyni z nich idealnych partnerów do zabaw dla dzieci. Uwielbiają wodę, chętnie kąpią się w każdym zbiorniku, a im jest głębszy i większy- tym lepiej. Lubią dużo ruchu, ale nie mają skłonności ani do agresji, ani do ucieczek, wykazując ogromną wierność i ufność. Nie sprawdzają się jako psy stróżujące, ponieważ nawet do nieznajomych podchodzą bez niezbędnej rezerwy, chętne do zabawy i gotowe na przyjęcie pieszczot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme