Piesku.pl

Rasy psów

Pies Seter angielski – szczeniaki, cena, hodowla, opis rasy

Setery angielskie, potomkowie między innymi hiszpańskich wyżłów, to znakomite psy myśliwskie, używane głównie do wystawiania ptactwa. Dziś głównie jako zwierzę domowe. Ponieważ są bardzo ufne i przyjacielsko nastawione, nie zdają egzaminu w roli Psów stróżujących. Doskonale natomiast znoszą uciążliwe pieszczoty, więc są dobrymi psami w domach, w których są małe dzieci.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Setery angielskie są bardzo oddane, odważne, ale nie zdarzają się u nich napady agresji. Preferowane w umaszczeniu cętkowanym na białym tle dorastają niemal siedemdziesięciu centymetrów w kłębie.

Dość trudne w tresurze, wymagają lekkiego podejścia, ale długotrwałej i konsekwentnej tresury, bo choć są bardzo pojętne, przez całe swoje życie dążą do zachowania samodzielności. Niektóre wykazują tendencję do dominacji i te są naprawdę trudne w tresurze. Jednak z odpowiednim podejściem przewodnika uczą się szybko i pozostają posłuszne, choć czasem ociągają się z wykonaniem komend, jeśli te oddalają je od właściciela, do którego bardzo łatwo się przywiązują.

Setery angielskie to psy bardzo aktywne i nie przeszkadza im ani trudny teren, ani kiepska pogoda, na które zresztą są niemal całkowicie odporne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme