Piesku.pl

Rasy psów

Pies Schipperke

Schipperke to niewielki, dorastający zaledwie trzydziestu kilku centymetrów pies pasterski z Belgii. Jednocześnie jednak, poza stróżowaniem przy stadach, podobną rolę pełniły w domostwach, a także były używane do zwalczania szczurów i myszy. Obie te cechy przedstawiciele rasy prezentują do dziś, będąc odważnymi stróżami i nieustępliwymi myśliwymi.

Zdjęcie znalezione na pl.psy-i-szczeniaki.wikia.com

Zdjęcie znalezione na pl.psy-i-szczeniaki.wikia.com

Kiedy stróżują pozostają czujne i skoncentrowane, ale przyjemność sprawia im także odpoczynek w pobliżu właściciela. Polując na gryzonie czasem nie słuchają komend, co dotyczy także dobrze wyszkolonych psów. Samo szkolenie nie nastręcza większych trudności.

Są to psy bardzo zazdrosne, więc najbezpieczniej unikać ich trzymania w domach z małymi dziećmi i innymi zwierzętami. Schipperke lubią być w centrum uwagi i często popisują się swoimi umiejętnościami przynosząc właścicielowi upolowane gryzonie.

W stosunku do nieznajomych pozostaje zawsze nieufny, a zbliżanie się obcego obwieszcza charakterystycznym szczekaniem, którego w zasadzie nie można go oduczyć. Choćby z tego względu jest raczej kiepską propozycją dla osób mieszkających w mieście, zwłaszcza że niewielki schipperke potrafi wokół siebie narobić całkiem sporo zamieszania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme