Piesku.pl

Rasy psów

Pies Schapendoes – charakter, opinie, opis rasy, hodowla

Schapendoes to holenderski pies pasterski. Dorasta do pięćdziesięciu centymetrów w kłębie i jak na psa długowłosego jest doskonałym skoczkiem. Biega raczej rzadko, choć przepada za długimi spacerami. Jednak jego siedmiocentymetrowa, lekko falowana sierść okrywowa nie predestynuje go raczej do spacerów w trudnym albo błotnistym terenie. Dopuszczalne są wszystkie maści, choć preferowane są te ciemne, od szarek, stalowej do czarnej.

Zdjęcie znalezione na pets4homes.co.uk

Zdjęcie znalezione na pets4homes.co.uk

Ich charakter jest doskonale dopasowany dla psa pasterskiego: są cierpliwe, bystre, czujne i mogą zaciekle bronić terytorium, które uznają za swoje. Występują także w obronie swojego właściciela, któremu są prawie zawsze posłuszne. Źle się czują, jeśli sprowadzić je wyłącznie do roli psa ozdobnego- lubią mieć wyznaczone swoje własne zadanie, choćby stróżowanie, w którym sprawdzają się całkiem nieźle.

Są to jednak przede wszystkim psy przyjacielskie, choć ostrożne wobec obcych. Jednak komendy rozpoznawanych przez nie osób wykonują natychmiast i bez marudzenia, dzięki czemu są idealnymi partnerami choćby dla biegaczy, mimo tego, że nie należy się po nich spodziewać przebiegnięcia trasy maratonu, do czego zwyczajnie nie są stworzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme