Piesku.pl

Rasy psów

Pies Sarplaninac – cena, charakter, zdjęcia, opis rasy

Sarplaninac to bałkański pies stróżujący, jeden z najskuteczniejszych w swoim fachu. Nie bywa agresywny, dopóki ktoś nie naruszy jego terytorium. Z oddaniem i całkowitym poświęceniem broni swojego pana i jego rodziny. Nawet jednak najlepiej wytresowany pozostaje odrobinę samodzielny, ale jego samodzielność objawia się tylko wówczas, gdy w pobliżu nie ma przewodnika, który mógłby mu wydać komendę. Uczy się szybko, ale nie znosi ostrej tresury.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Jest spokojnym typem cierpliwego, kochającego psa, ale jednocześnie pozostaje zawsze czujny. Sarplaninac to rasa o niezbyt atrakcyjnym umaszczeniu i dość długiej sierści, której pielęgnacja jest problematyczna zarówno dla właściciela, jak i dla samego zwierzęcia.

Nie przeszkadzają mu ani dzieci, ani inne zwierzęta, z którymi potrafi bardzo dobrze współżyć, pod warunkiem jednak, że uzyska pozycję dominującą. Jest psem, który swoją dominację najchętniej roztoczyłby także na właściciela, więc niezbędna mu jest konsekwentna i długa tresura, aby okiełznać jego bałkański charakter.

W Polsce widuje się go rzadko, ze względu na swój trochę nieprzewidywalny charakter raczej nie nadaje się do hodowli jako zwierzę domowe, tym bardziej że jest dość spory i ma znaczne wymagania w kwestii aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme