Piesku.pl

Rasy psów

Pies Samoyed – szczeniaki, charakter, cena, opis rasy

Samoyed to północny pies pociągowy, choć bywał także używany także w czasie polowań, a dodatkową zaletą było- i nadal jest- to, że jego gęsto futro potrafi ogrzać nie tylko samego psa, ale i właściciela. Umaszczenie ma białe albo kremowe, a sierść złożona jest z dwóch rodzajów włosów- ciepłego, miękkiego podszerstka i nieco rzadszej sierści okrywowej.

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Zdjęcie znalezione na petpaw.com.au

Samoyedy są towarzyskie, lubią towarzystwo dzieci, są pojętne i posłuszne, ale nie nadają się na psy stróżujące. Ich łagodny charakter sprawia, że często znajdują zastosowanie jako psy terapeutyczne, natomiast w domach są idealnymi towarzyszami. Wymagają dość dużej aktywności, ciągle dobrze czują się w zaprzęgach, ale mają swoje kaprysy i czasem zdecydowanie lepiej czują się w domu.

Nie są psami jednego pana, są bardzo ufne i wypełniają polecenia wydane przez wszystkich domowników. Nie bywają agresywne ani w stosunku do ludzi, ani innych zwierząt, stąd nie jest rzadkością widok samoyeda dzielącego miejsce do spania z kotem albo psem innej rasy. Oczywiście najlepiej odpowiada im towarzystwo innych samoyedów, które wolą od towarzystwa właściciela. Są posłuszne i odporne na zimno, i jeśli mają odpowiednią uprząż to całkiem nieźle radzą sobie na przykład z ciągnięciem dziecięcych sanek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme