Piesku.pl

Rasy psów

Pies Rottweiler – cena, hodowla, szczeniaki, opis rasy

Rasa powstała w Rottweil w Niemczech, początkowo wykorzystywana była do zaganiania bydła. Przez krótki okres używana do polowań, ale ze względu na słaby instynkt myśliwski szybko z nich zrezygnowano. Obecnie są psami obronnymi. Bardzo dobrze nadają się do obrony swoich właścicieli i ich dobytku.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Psy posiadają bardzo dobrze rozwiniętą muskulaturę ciała, a ich klatka piersiowa jest obszerna i szeroka. Kończyny przednie nieco krótsze od tylnych, proste, dosyć oddalone od siebie, w połączeniu z dobrze wysklepionymi palcami ułatwiają zwierzętom szybkie poruszanie się. Podczas ruchu psy poruszają się w sposób stabilny, harmonijny i nieskrępowany. Obdarzone są dużą ilością energii.

Rottweiler jest posłuszny, życzliwy i spokojny. Po odpowiednim szkoleniu całkowicie oddany swojemu panu. Zawsze chętny do pracy. Do obcych pozostaje nieufny. Nadaje się dla doświadczonych hodowców. Podczas wychowania trzeba mu poświęcić trochę czasu. Rasa ta uzyskał negatywny rozgłos, ze względu na stwierdzone przypadki śmiertelnych pogryzień ludzi. Zaniedbania młodego psa, brak socjalizacji i szkolenia mogą przyczyniać się do atakowania przez te psy nawet samego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme