Piesku.pl

Rasy psów

Pies Rhodesian Ridgeback – cena, hodowla, szczeniaki

Psy te znane są ze swojej odwagi. Opracowane zostały nie tylko jako psy myśliwskie, bardzo dobrze nadające się do polowań, ale również dzięki swojemu oddaniu mogą być opiekunami domu. Stworzone w Afryce Południowej początkowo wykorzystywane były do polowań na lwy.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Cechą charakterystyczną wyglądu tych psów jest grzebień włosów na grzbiecie. Sierść w tym miejscu układa się w przeciwnym kierunku do pozostałych włosów. Pas dość szeroki w części grzbietowej zwęża się ku podstawie i całkowicie zanika w dolnej części kręgosłupa. Dzięki krótkiej, gęstej, ale nie wełnistej sierści pielęgnacja Rhodesian Ridgeback nie sprawia zbytnich trudności. Wystarczy tylko cotygodniowe szczotkowanie i okazjonalna kąpiel.

Rhodesian Ridgeback są lojalne i bardzo inteligentne. W stosunku do obcych zachowują się dość nieprzychylnie i nieufnie. Nie są jednak agresywne, raczej nie wykazują zainteresowania nowymi osobami. Podczas szkolenia mogą być oporne do nauki, nie można na nie krzyczeć, tylko tłumaczyć spokojnym głosem. Szybko się uczą. Często uważa się, że są to psy nieznające swojej siły, dlatego też nie powinno się ich zostawiać samych z dziećmi. Mają bardzo dobre kontakty z innymi psami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme