Piesku.pl

Rasy psów

Pies Ratlerek – miniaturka, cena, hodowla, opis rasy

Niewielkie pieski pochodzące z Niemiec. Rasa w początkowych okresach swojej świetności używana była do polowań na małe ssaki, w szczególności szczury. Aktualnie wykorzystywane są jako psy do towarzystwa. Doskonale nadają się do bloków i niewielkich mieszkań. Nie wymagają dużej przestrzeni życiowej, mogą dużo czasu spędzać na kanapie, przytulając się do właścicieli.

Zdjęcie znalezione na fotoforum.gazeta.pl

Zdjęcie znalezione na fotoforum.gazeta.pl

Ratlerki są małymi pieskami, ważącymi zaledwie ok 5 kg. Wyjątkowo długie nogi, niewielkie ciało i stosunkowo duża głowa sprawiają, że mogą wyglądać dość zabawnie. Uszy zawsze stojące, osadzone wysoko na głowie. Doskonale nadają się dla niedoświadczonego hodowcy. Trzeba jednak uważać na nie w początkowych okresach życia, kiedy to mają wyjątkowo kruche kości. Nie można pozwalać im na zeskakiwanie z dużych wysokości, aby nie doszło do złamania kości.

W pielęgnacji psy nie sprawiają dużych problemów ze względu na krótką sierść. Wystarczy regularne szczotkowanie i kąpiele co jakiś czas. Rasa jest narażone na otyłość, dlatego też nie powinno się ich przekarmiać.

Ratler to idealny towarzysz domu. Inteligentny, ciekawy świata, o zdolnościach obronnych. Jest wyjątkowo odważny jak na swoje niewielkie rozmiary. Lubi krótkie spacery, podczas których przejawia instynkt łowiecki. Podczas chłodniejszych dni należy uważać na wychłodzenie ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme