Piesku.pl

Rasy psów

Pies Rafeiro do Alentejo – charakter, zdjęcia, opis rasy

Należy do starożytnej rasy zamieszkującej regiony Alentejo, choć powszechnie uważa się, że wywodzi się od psów tybetańskich. Do tej pory sposób przybycia tych psów na Półwysep Iberyjski nie jest poznany. Prawdopodobnie wędrowały na zachód do Azji Mniejszej, a w czasie podbojów Rzymskich rozpowszechniły się od terenów Morza Czarnego do Brzegów Atlantyku. Wykorzystywane były zarówno jako psy stróżujące bydła domowego, jak i do walki w czasie wojny.

Zdjęcie znalezione na puppiesite.com

Zdjęcie znalezione na puppiesite.com

W wyglądzie ogólnym można zauważyć charakterystyczne dużą, silną i lekko wypukłą sylwetkę z długim zwisającym ogonem, zakrzywionym na końcu. Głowa jest proporcjonalna do tuszy psa. Małe, trójkątne oklapnięte uszy, są umieszczone w połowie długości czaszki. Pies ma krótką szyję i dobrze rozwinięte podgardle. Sierść Rafeiro do Alentejo nie sprawia trudności w pielęgnacji, jest krótka i gładka.

Rafeiro do Alentejo jest dobrym psem stróżującym. Jest pewny siebie i dominujący , dlatego wymaga właściciela o silnym temperamencie, który poświęci mu wiele czasu i miłości. Potrzebuje profesjonalnego szkolenia. Nie jest jednak agresywny, potrafi wiernie chronić dom i swoich właścicieli. Najlepiej dogaduje się z dziećmi. Dzięki prawidłowemu wychowaniu pies zachowuje się w domu spokojnie i potulnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme