Piesku.pl

Rasy psów

Pies Pudel pointer – charakter, opinie, rasa, szczeniaki

Pudel pointer, czy też, jak wymaga tego oryginalna nazwa, pudelpointer jest to przedstawiciel wyżłów w sekcji psów gończych. Uznany jest za rasę unikatową, a szerzej znany jest jedynie w Niemczech, skąd pochodzi. Sama już nazwa pozwala zorientować się, że pudelpointer jest potomkiem pudla i pointera, co w efekcie dało niezwykle szybkiego, obdarzonego świetnym węchem, czujnego i wytrwałego psa myśliwskiego.

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Zdjęcie znalezione na pinterest.com

Umaszczenie może być brązowe albo rudawe, sierść psów tej rasy jest średniej długości, nie przylega do ciała i często tworzy charakterystyczne dla pudli kędziory, jednak znacznie mniej widoczne niż i rasy wyjściowej.

Jest psem bardzo zapalczywym, niesłychanie ambitnym i jednocześnie trudnym w szkoleniu. Wykazuje znaczną tendencję do włóczęgostwa i kłusownictwa, nie jest cierpliwy, więc nie powinien przebywać z małymi dziećmi. Jest za to doskonałym myśliwym i ma gigantyczne zapotrzebowanie na aktywność ruchową. Nie jest jednak przy tym psem agresywnym i bardzo rzadko szczeka. Jest to doskonały pies dla myśliwych polujących w trudnym terenie, a jednocześnie gotowych poświęcić bardzo dużo czasu na pracę ze swoim psem. W takim wypadku pudelpointer niezawodnie wykaże się niezwykłymi zaletami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme