Piesku.pl

Rasy psów

Pies Pudel duży – cena, hodowla, szczeniaki, opis rasy

Pudel duży to jeden z najbardziej rozpoznawalnych psów na świecie. Jego wysokość w kłębie dochodzi nawet do sześćdziesięciu dwóch centymetrów, w odróżnieniu od rasy miniaturowej, dorastającej trzydziestu pięciu centymetrów. Choć dziś są to głównie psy reprezentacyjne, ale także biorące czynny udział w dogoterapii, to u zarania swojej historii używane były jako psy myśliwskie, a w dodatku doskonale aportujące z wody, czego pozostałością jest dziś najczęściej jedynie strzyżenie psów tejże rasy.

Zdjęcie znalezione na pixabay.com

Wyjściowo włos pudli jest kosmaty, umaszczenie według kryteriów różnych krajów dopuszcza się różne, choć najbardziej rozpoznawalne są pudle w kolorze białym lub czarnym. Ich włos jest stosunkowo twardy, sztywny i szorstki.

Pudle są psami towarzyskimi, dobrze czują się w towarzystwie dzieci i innych zwierząt, ale wymagają konsekwentnej socjalizacji. W czasie polowań są skupione i czujne, ale jako psy domowe zdecydowanie bardziej cierpliwe i uważne.

U pudli zdarza się relatywnie często skręt żołądka, który dla psa w wielu przypadkach kończy się tragicznie. Jest to przypadłość, na która zwiększona podatność jest warunkowana genetycznie, a która poza grupą pudli występuje głównie u psów bardzo dużych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme