Piesku.pl

Rasy psów

Pies Posokowiec bawarski – cena, opinie, charakter, hodowla

Posokowiec bawarski to najpopularniejsza rasa psów myśliwskich w Polsce. Te dorastające do pięćdziesięciu dwóch centymetrów w kłębie psy znane są z tego, że nigdy nie gubią tropu, nawet w niesprzyjających warunkach. Sierść jest krótka, twarda, umiarkowanie szorstka, zróżnicowana na całym ciele, występuje w wielu odmianach barwnych, przy czym w każdej wersji dopuszcza się występowanie niewielkich rozmiarów białego znaczenia na piersi.

Zdjęcie znalezione na dekosmaku.discovergolf.pl

Zdjęcie znalezione na dekosmaku.discovergolf.pl

Doskonały pies myśliwski, wytrwały, cierpliwy i posłuszny, aczkolwiek niełatwy w prowadzeniu. Wymaga od przewodnika skupienia i stanowczości. Nie jest psem lękliwym, ale też nie przesadnie odważnym. W odpowiedzi na zagrożenie staje się agresywny, ale poza tym jest bardzo zrównoważonym, choć pewnym siebie psem.

Ma spore zapotrzebowanie ruchowe, przy czym aktywność ta musi być zróżnicowana. Długie spacery nie wystarczą, ponieważ posokowiec bawarski musi także biegać oraz tropić. Psy te pozostawione same sobie nie zdradzają wprawdzie skłonności do włóczęgostwa, ale za to z wielką chęcią rozkopią nawet największy ogród.

Nie znosi brutalnej tresury ani lenistwa, obie te rzeczy sprawiają, że może stawać się nadmiernie nieufny, a nawet agresywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme