Piesku.pl

Rasy psów

Pies portugalski wodny – cena, hodowla, charakter, rasa

Pies portugalski wodny albo portugalski pies dowodny to bardzo rzadko spotykana rasa, hodowana wyłącznie przez entuzjastów tego specyficznego psa. Jego historia jest zresztą także dość nietypowa, ponieważ dawniej zadaniem przedstawicieli tej rasy było przenoszenie wiadomości pomiędzy statkami, z czym zresztą radziły sobie dość dobrze. Zgodnie z klasyfikacją FCI należy do sekcji psów wodnych w obrębie grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych.

Zdjęcie znalezione na lagottoromagnolo.pl

Zdjęcie znalezione na lagottoromagnolo.pl

Jest zadziwiająco lekki w ruchach, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę jego ciężką sylwetkę, ogólne rozmiary dochodzące do pięćdziesięciu sześciu centymetrów w kłębie oraz długie, zróżnicowane włosy w postaci loków lub fal. Dopuszcza się umaszczenie białe, czarne lub brązowe w dowolnych kombinacjach. Zazwyczaj tylna część ciała psa jest strzyżona, nie licząc kitki na końcu ogona.

Jest to typowy pies jednego pana, dobrze sprawdzający się w roli psa obronnego i stróżującego, ale trudny w tresurze, często agresywny w stosunku do innych zwierząt, a zwłaszcza psów. Wymaga silnej, konsekwentnej, ale nie brutalnej tresury, a to i tak nie jest w stanie wyeliminować do końca jego anty-socjalnych zachowań, które często są znacznie silniejsze niż można sądzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme