Piesku.pl

Rasy psów

Pies Porcelaine – zdjęcia, charakter, cena, opis rasy

Porcelaine to psy o wysokości w kłębie dochodzącej do niespełna sześćdziesięciu centymetrów i masie niemal trzydziestu kilogramów. Przypuszcza się, że jest to najstarsza spośród francuskich ras psów gończych, choć obecnie hodowane linie pochodzą z hodowli szwajcarskich.

Zdjęcie znalezione na porcelaine.pl

Zdjęcie znalezione na porcelaine.pl

Wygląd typowy dla psa gończego, długie kończyny, ciało minimalnie dłuższe od wysokości w kłębie. Uszy długie, opadające, ogon u nasady zgrubiały, podwijający się na końcu. Sierść porcelaine jest połyskliwa, krótka, gęsta i miękka. Nazwę swoją rasa bierze z umaszczenia w kolorze białej porcelany, nierzadko dodatkowo z pomarańczowymi plamami, łatami lub cętkami, przy czym szczególnie często spotyka się pomarańczową sierść na oraz przy uszach.

Są to psy bardzo aktywne, posiadające żywe, przyjacielskie usposobienie, niezbyt szczekliwe. Nadają się do pełnienia roli psa stróżującego, jednak większość z nich jest dość ufna. Są cierpliwe w stosunku do dzieci, natomiast w odniesieniu do innych zwierząt domowych wykazują tendencję do dominacji. Nie są agresywne, ale jeśli walczą to robią to zaciekle i nie oddają pola. Nie wykazują tendencji do ucieczek, pozostają przywiązane do jednego pana, ale chętnie wykonują komendy wszystkich osób, do których się przyzwyczają.

1 Comment

Add a Comment
  1. Piesek na zdjęciu to wyżeł weimarski, a nie porcelaine. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme