Piesku.pl

Rasy psów

Pies Polski owczarek podhalański – hodowla, cena, charakter

Polski owczarek podhalański to rasa psa bardzo podobnego do czuwacza słowackiego. Z odróznieniem tych dwóch ras problem mają nawet najlepsi specjaliści. Polskie owczarki pohalańskie były i są wykorzystywane jako psy pasterskie, chętnie też służą jako psy stróżujące przy domostwach. Ich bardzo dobry, jak na psa pasterskiego, węch oraz doskonała praca w surowych warunkach zimowych sprawiają, że owczarki podhalańskie bywają wykorzystywane jako psy ratownicze przez górskie służby ratownicze w Polsce i innych krajach.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Sierść długa, bardzo obfita i miękka, wymieniana jest co rak razem z równie obfitym podszerstkiem. Występuje jedynie w umaszczeniu białym, co może stanowić podstawę do odróżnienia od czuwacza.

Jest do dobry pies stróżujący, łatwo jednak przywiązuje się do właścicieli, dobrze radzi sobie z dziećmi i innymi zwierzętami, ale czasem potrafi dominować, jeśli wkracza na obszar bez ustalonej hierarchii. Są to czujne, troskliwe i ostrożne psy, które jednak potrafią stanąć do walki i swoje terytorium.

Nadaje się do trzymania w mieście, choć trzeba mu wówczas zapewnić dogodne warunki do rozładowania nadmiaru energii, co najlepiej jest robić poprzez długie spacery połączone z możliwością wybiegania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme