Piesku.pl

Rasy psów

Pies Pointer – cena, hodowla, szczeniaki, charakter, opis rasy

Pointer to rasa tak charakterystyczna, że FCI utworzyła specjalna podsekcję uwzględniającą właśnie psy tej rasy. Pierwotnym zadaniem tych niemal siedemdziesięciocentymetrowych psów było wystawianie zajęcy i ptactwa. Spisywał się w tej roli dobrze, czego skutkiem jest to, że dziś nie sprawdza się jako pies stróżujący.

Zdjęcie znalezione na venatormagnus.com

Zdjęcie znalezione na venatormagnus.com

Jest psem w miarę łatwym w prowadzeniu, ale wyłącznie pod warunkiem przeprowadzania konsekwentnego szkolenia. Pointery to psy o silnym charakterze, żywe, energiczne i ufne. Nie grzeszą cierpliwością, ale nie są agresywne ani nie wszczynają bójek z innymi psami. Do dziś zachował silny instynkt łowiecki, więc wciąż jest używany jako pies wystawiający, ale także aportujący.

Umaszczenie pointerów może być różne, ale zazwyczaj jest niejednorodne z dominacją barwy białej. Ich sierść jest krótka i przylegająca.

Pointery nie są wymagające, jeśli nie liczyć dużego zapotrzebowania na ruch na świeżym powietrzu. Są bardzo energiczne, ale nie lubią biegać bez celu, na przykład za rowerzystą, choć z dwojga złego, lepsza dla nich taka aktywność niż żadna. Najlepiej jednak czują się jako psy myśliwskie i jako takie mogą się w pełni realizować i wykazać się swoimi umiejętnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme