Piesku.pl

Rasy psów

Pies Podenco z Ibizy – cena, zdjęcia, porady

Podenco z Ibizy jest bliskim krewnym rasy z Majorki, od którego różni się głównie dłuższą, ale także przylegającą sierścią i umaszczeniem, w którym bardzo często dominuje barwa biała. Poza tym różnic w stosunku do podenco z Majorki jest niewiele.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Jest to pies podobnie zbudowany, z tą różnicą, że średniej długości sierść zazwyczaj maskuje żebra, choć ogólny plan budowy wciąż pozwala od razu zaklasyfikować obie rasy do tej samej grupy. Długie kończyny, wypukła klatka piersiowa i charakterystyczny, długi ogon są cechami charakterystycznymi.

Podenco z Ibizy jest psem często agresywnym, zwłaszcza w stosunku do innych psów, ale konsekwentnie wychowywany wyzbywa się sporej części wrodzonej agresji. Pozostaje przy tym jednak bardzo nieufny i jest całkowicie psem jednego pana. Jeśli przywiąże się do właściciela to bardzo mocno, ale wciąż pozostaje samodzielny i uparty, niezależny i obdarzony skłonnością do włóczęgostwa i kłusownictwa.

Jest to rasa psów o znacznym stopniu trudności w wychowaniu, co być może tłumaczy częściowo ich znikomą popularność nawet wśród doświadczonych hodowców, nie licząc garstki entuzjastów tej hiszpańskiej rasy o temperamencie pampeluńskiego byka.

1 Comment

Add a Comment
  1. Myślę, że to nie jest prawda odnośnie wrodzonej agresji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme