Piesku.pl

Rasy psów

Pies Podenco portugalski – charakter, opinie, rasa

Pochodzenie tej rasy nie jest dokładnie zbadane. Pewne jest, że to średniej wielkości psy były używane jako psy myśliwskie i stróżujące, a obecnie rasa jest unikatowa. Od swojego krewnego z Wysp Kanaryjskich różni się już na pierwszy rzut oka dłuższą sierścią o maści bardziej niejednolitej u poszczególnych osobników. Zbliżony wzrostem do pondeco z Wysp Kanaryjskich, odbiega od swojego krewnego charakterem.

Zdjęcie znalezione na icd.kmf.de

Zdjęcie znalezione na icd.kmf.de

Podenco portugalski jest nieco mniej dziki, nie wykazuje tak dużych skłonności do agresji, nieco łatwiej się uczy i jest bardziej posłuszny. Mimo to jednak, niezbyt nadaje się do trzymania w domu, nawet z ogrodem, ponieważ ma bardzo duże zapotrzebowanie na ruch i bywa konfliktowy w stosunku do innych zwierząt. Do obcych ludzi podchodzi ze sporą rezerwą, ale nie jest strachliwy. Jeśli walczy to robi to z oddaniem i do końca.

Podenco portugalski to rzadka rasa, która wiele wymaga od hodowców, w tym przede wszystkim cierpliwości, stanowczej, ale nie brutalnej tresury, konsekwencji w prowadzeniu i przede wszystkim zapewnienia odpowiedniej ilości ruchu oraz od czasu do czasu przeczesania sierści, która nie ma tendencji do wypadania, za to bardzo łatwo się mierzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme