Piesku.pl

Rasy psów

Pies Podenco kanaryjski – hodowla, szczeniaki, opis rasy

Podenco kanaryjski jest psem pierwotnym z Wysp Kanaryjskich, choć jego przodkowie prawdopodobnie przybyli w te okolice z Azji Mniejszej za pośrednictwem Greków. Są to psy średniej wielkości, o charakterystycznej budowie, pozbawione tkanki tłuszczowej w okolicy klatki piersiowej, przez co z doskonale widocznymi żebrami. Podenco były używane jako psy stróżujące i obronne, co do dziś jest możliwe, aczkolwiek rasa ta jest prawdziwie unikatowa.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Ich charakter wymaga od przewodnika sporego doświadczenia, ponieważ nie są łatwe w prowadzeniu, a najmniejszy błąd w trakcie tresury może doprowadzić do pojawiania się napadów agresji. Psy te bardzo kiepsko znoszą towarzystwo innych zwierząt, w stosunku do których mogą być agresywne. Nie znoszą hałasu i zamieszania, które również powodują agresję. Są typowymi psami jednego pana, wierne, ale uparte i nie zawsze posłuszne.

Sierść jest krótka, ale gęsta i miękka. Preferowane jest umaszczenie w różnych odcieniach czerwonego, od pomarańczowego do mahoniu oraz białe, a także dowolne dwubarwne kombinacje. Umaszczenie typu tricolor należy traktować jako wadę.

Psy te mają olbrzymie zapotrzebowanie na ruch, stąd właściwie nie są trzymane jako psy domowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme