Piesku.pl

Rasy psów

Pies Płochacz niemiecki – cena, hodowla, charakter, rasa

Płochacz niemiecki, znany także jako spaniel niemiecki jest rasą psów myśliwskich, będących przodkami wyżłów, a jednocześnie potomkami nierasowych psów z okresu średniowiecza. Zarówno suki, jak i psy osiągają w kłębie nieco ponad pięćdziesiąt centymetrów a długość ich ciała o około jedną piątą przekracza wysokość w kłębie.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Włos płochacza niemieckiego przylega do ciała, choć może być lekko pofalowany, choć zazwyczaj na przeważającej części ciała jest gładki. Dopuszcza się umaszczenie brązowe, dereszowate lub biało-brązowe.

Specjalizacją płochacza niemieckiego jest polowanie na przepiórki, co widać nawet w jego oryginalnej, niemieckiej nazwie. Poza tym jest bardzo wszechstronnym psem myśliwskim, doskonale radzącym sobie w lesie. Nie boi się pracy w wodzie, a niezależnie od wyznaczonego zadania, wykonuje je wiernie, z oddaniem i perfekcyjnie.

Podobnie jak inne psy z sekcji płochaczy nie jest najłatwiejszy w tresurze. Nie jest agresywny i nie lubi, kiedy tresura jest prowadzona agresywnie. Dobrze przygotowany i wyszkolony jest naprawdę świetnym towarzyszem myśliwego, ale stale wymaga konsekwentnej pracy, a także bardzo dużej aktywności, najlepiej w czasie polowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme