Piesku.pl

Rasy psów

Pies Pinczer średni – opis rasy, charakter, opinie

Pochodzący z Niemiec pinczer średni jest uważany za jednego z najbardziej eleganckich, najlepiej zbudowanych psów pasterskich. Dorasta pół metra wysokości w kłębie przy wadze dochodzącej do siedemnastu kilogramów, ogólna sylwetka jest zbliżona do kwadratowej. Dziś już raczej nie spotyka się pinczerów z kopiowanym ogonem, ale raczej pozostawia się zarówno ogon, jak i uszy w ich naturalnej postaci.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Sierść jest krótka, twarda, gęsta. Podszerstek nie występuje. Typowe umaszczenie to rude lub maść typu black and tan.

Jest to wierny, oddany pies stróżujący, który dość chętnie się uczy, ale nigdy nie pozbywa się tendencji do włóczęgostwa. Samce także niezbyt dobrze znoszą towarzystwo innych psów. Jest to jeden z psów o „podwójnym charakterze”. W domu są idealnymi psami rodzinnymi, lubią ciszę, spokój, umiarkowanie namolne pieszczoty znoszą bez sprzeciwu. Za to na spacerze potrzebują całkowitego rozładowania nadmiaru energii, a tej mają sporo. Jeśli nie zapewni im się wystarczającej aktywności to są skłonne do ucieczki w poszukiwaniu ciekawszego zajęcia.

Coraz rzadziej pracuje przy stadzie, ale za to chętnie trzymany jest jako pies rodzinny, i wydaje się, że w tej roli także czuje się dość dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme