Piesku.pl

Rasy psów

Pies Pinczer austriacki – cena, hodowla, szczeniaki

Pinczery austriackie są rasą psów bardzo zróżnicowanych pod względem wysokości, z których większość zawiera się w przedziale od trzydziestu pięciu do pięćdziesięciu centymetrów. Historia rasy sięga prawdopodobnie około dwutysięcznego roku przed naszą erą, kiedy to przedstawiciele tej rasy zaczęli pojawiać się przy osadach ludzkich.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Wiele psów tej rasy ma ogon w postaci szczątkowej, u pozostałych jest on kopiowany. Włos jest sztywny i twardy, o długości zróżnicowanej na całym ciele, ale zawsze dłuższy niż u pinczera miniaturowego i średniego.

Choć jego historia związana jest z wyłapywaniem szkodników i funkcją psa zaganiającego, obecnie raczej jest to pies rodzinny, hodowany zresztą dość nielicznie, ponieważ nawet w rodzinnej Austrii zarejestrowanych jest zaledwie kilkadziesiąt osobników tej rasy.

Są to psy posłuszne i doskonale sprawdzające się, jak większość psów pasterskich, w roli psów stróżujących, ale pinczery austriackie, ze względu na swój pogodny charakter, bardzo często stają się psami rodzinnymi. Dobrze czują się w towarzystwie dzieci oraz innych zwierząt, ale pod warunkiem dobrze przeprowadzonej socjalizacji, bez której mogą stawać się nieco zaczepne, a nawet agresywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme