Piesku.pl

Rasy psów

Pies Petit Basset Griffon Vendéen – charakter, cena, rasa

Petit Basset Griffon Vendéen jest dorastającym trzydziestu ośmiu centymetrów psem gończym pochodzącym od swojego długonożnego krewnego.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Jego wygląd jest proporcjonalnym pomniejszeniem większych bassetów o charakterystycznym wyglądzie. Ten niewielki pies wciąż jest używany do polowań na zające, króliki albo inne mniejsze zwierzęta, w związku z tym jego potrzeby ruchowe są dosyć znaczne. Nie nadaje się raczej do życia w mieście, za to bardzo dobrze znosi towarzystwo innych zwierząt i dzieci.

Petit basset griffon Vendéen jest psem niezależnym, ale o bardzo miłym usposobieniu. Nie kwalifikuje się do pracy jako pies stróżujący, ponieważ jest zdecydowanie zbyt ufny i ma niewystarczająco rozwinięte poczucie własności.

Jego sierść jest dość długa, ale nie przesadnie gęsta, a jednocześnie szorstka i stosunkowo twarda. Ciemne oczy nadają mu bardzo inteligentny wygląd i zdradzają jego cierpliwy, układny charakter. Jak wszystkie bassety, czasem bywa uparty niezależnie od tego jak dobrze wytresowany i ma skłonność do uciekania z miejsc, w których się nudzi, a że jego potrzeby są spore to najlepiej czuje się jako towarzysz aktywnego myśliwego, albo przynajmniej bardzo aktywnych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme