Piesku.pl

Rasy psów

Pies Parson Russel Terier – charakter, opis rasy

Parson Russel terier to średniego wzrostu przedstawiciel terierów. W kłębie osiąga wysokość od trzydziestu trzech do trzydziestu ośmiu centymetrów i pierwotnie przeznaczony był do polowań na lisy. Do dziś zachował zresztą swój łowiecki instynkt, który powoduje, że pozbawiony ciekawego zajęcia czasem ucieka od właściciela, do którego jest jednak przywiązany.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Jest bardzo pojętny i chętnie się uczy. Nie jest trudny w prowadzeniu, ale ponieważ wykazuje tendencję do dominacji, tresura musi być konsekwentnie prowadzona od wieku szczenięcego. Odważny, ale nie agresywny, czujny, trudno go zmęczyć. Jest psem wymagającym aktywności nie tyle intensywnej, ile bardzo zróżnicowanej. Lubi spacery, ale dobrze się czuje jako towarzysz biegaczy. Nie jest specjalnie rodzinny, ale przywiązuje się do wszystkich stworzeń- zarówno ludzi, jak i innych zwierząt- z którymi jest wychowywany.

Sierść parson Russel teriera jest twarda i szorstka. Dominuje umaszczenie białe z rudym podpalaniem, cytrynowe lub czarne, przy czym dopuszczalne są one we wszystkich kombinacjach z zaznaczeniem, że kolorowe znaczenia nie powinny wychodzić poza obszar głowy i ogona i barwa biała pozostaje dominującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme