Piesku.pl

Rasy psów

Pies Papillon – charakter, opis rasy, cena, hodowla

Papillon, którego pełna nazwa brzmi spaniel kontynentalny miniaturowy papillon, czyli z francuskiego „motyl” to maksymalnie dwudziestoośmiocentymetrowy pies do towarzystwa. Jego najbardziej charakterystycznymi cechami są stojące, ciemno umaszczone uszy pokryte sierścią równie długą co reszta ciała, ale zwykle ciemną, co nadaje im zawadiackiego uroku. Dopuszczalne są plamy każdej, poza czekoladową, barwy.

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Zdjęcie znalezione na wikipedia.org

Są to psy niezbyt hałaśliwe, za to bardzo pewne siebie, czego nie należy jednak mylić z agresją. Mają wszelkie cechy, które predestynowałyby je do pracy w charakterze stróża, jednak wrodzona tendencja do zwiększonej łamliwości kości sprawia, że raczej trzymane są jako psy do towarzystwa.

Łatwo przywiązują się do właściciela, w stosunku do obcych powściągliwe, a niekiedy nawet nieufne. Niezbyt trudne w prowadzeniu nie sprawiają tez większych kłopotów w pielęgnacji. Lubią długie, aczkolwiek niezbyt męczące spacery, nie mają skłonności do ucieczek, a ich sierść nie wymaga specjalnie długotrwałej pielęgnacji, jedynie raz, dwa razy w tygodniu powinna być szczotkowana.

Papillon to wdzięczny pies także dla początkujących hodowców, dobrze znoszący warunki miejskie.

1 Comment

Add a Comment
  1. Drodzy Państwo
    W ramach badań związanych z wykonywaną przeze mnie pracą licencjacką chciałabym zaproponować Wam udział w krótkiej ankiecie dotyczącej wrodzonej łamliwości kości u psów. Choroba ta objawia się nadmierną kruchością kości czego przyczyną są defekty w rozwoju kolagenu typu I. Jest to choroba genetyczna wywołana przez mutację genu odpowiadającego za produkcję kolagenu. Objawy kliniczne obejmują bóle mięśni, spontaniczne złamania kości i zębów, rozluźnienie stawów i zmniejszoną gęstość kości. Układ kostny jest tak słaby, że dochodzi do spontanicznych złamań podczas zwykłej aktywności ruchowej.
    Jest to ankieta przeznaczona głównie dla osób, które spotkały się z problemem Osteogenesis imperfecta u swoich pociech. Będę ogromnie wdzięczna za Państwa pomoc. Jest to szczególnie ważne, gdyż wiele faktów dotyczących tej choroby nie zostało dotąd wyjaśnionych.
    Pozdrawiam ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme