Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek węgierski – hodowla, charakter

Owczarki węgierskie to tradycyjne, stare, węgierskie psy pasterskie. Dopiero od niedawna rasa została ujednolicona w typie. Należą do niej psy nieco wyglądem przypominające szpice, dorastające w kłębie niespełna pięćdziesięciu centymetrów.

Zdjęcie znalezione na pixabay.com

Sierść owczarków węgierskich jest lekko kręcona lub falista, przyjemna w dotyku, umieszczona na średnio obfitym podszerstku. Najczęściej spotyka się umaszczenie czarne lub połączenie czarnego i marmurkowego.

Poza Węgrami nie są to psy dobrze znane, choć bardzo dobrze czują się w warunkach miejskich, pod warunkiem, że mogą realizować swoje zapotrzebowanie na ruch. Jest ono mniejsze niż w przypadku wielu psów pasterskich, jednak pozostaje cały czas spore. Dobrze sprawdza się w roli psa stróżującego, bywa także szkolony do wykrywania narkotyków.

Owczarki węgierskie są bardzo przywiązane do swojego przewodnika, chętnie i żywiołowo wykonują jego polecenia, są bardzo posłuszne i oddane. Nie wykazują tendencji do zachowań agresywnych ani włóczęgostwa, jednak nie mogą długo przebywać same. Powinny mieć zawsze zapewnione zajęcie, które pozwoliłoby im na rozładowanie nadmiaru energii. Dobrze znoszą obecność dzieci i innych zwierząt, nie mają tendencji do dominacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme