Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek węgierski Puli – opinie, opis rasy

Puli to rasa psów wyodrębniona z owczarków węgierskich. W praktyce należą tu dwie odmiany, wyselekcjonowane ze względu na umaszczenie: białe lub kolorowe, czyli czarne, płowe, szare lub brązowe.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Sierść Puli przypomina sierść Komondora, jest sznurowata i musi być rozdzielana ręcznie. Także podobnie jak w przypadku Komondora, Puli się nie czesze i nie kąpie zbyt często.

Psy te prawdopodobnie przywędrowały do Europy z Azji Środkowej, ale brak jest na ten temat pewnych źródeł.

Podobnie jak inne owczarki, Puli przywiązuje się do właściciela i osób w najbliższym otoczeniu, ale wobec obcych zawsze pozostaje nieufny. Dzięki temu znakomicie sprawdza się jako pies stróżujący. Nie zdradza raczej tendencji do zachowań agresywnych, ale jeśli musi walczyć to robi to bez względu na cenę. Puli to psy stosunkowo łatwo poddające się tresurze, choć przydaje się spore doświadczenie, ponieważ tak samo jak pozostałe owczarki węgierskie i ich krewni, jest w dużym stopniu niezależny i samodzielny. Niezbyt dobrze znosi towarzystwo dzieci, ale jeśli jest z nimi wychowywany od wieku szczenięcego to ich towarzystwo mu nie przeszkadza. Poza Węgrami Puli spotykane są praktycznie jedynie wyjątkowo, także w samych Węgrzech hodowane są niezbyt często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme