Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek węgierski Kuwasz – szczeniaki, hodowla

Kuwasz, a w zasadzie Kuvasz to rasa wywodząca się od protoplasty owczarków węgierskich. Pierwotnie używane do pilnowania stad bydła i koni, dziś to raczej psy rodzinne i stróżujące.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Sierść może być prosta lub falista, dopuszcza się także występowanie u jednego osobnika włosów zarówno prostych, jak też falistych. Preferowane jest umaszczenie czysto białe, ale spora część osobników ma sierść barwy kości słoniowej i nie jest to wadą.

Swoim zachowaniem przypomina inne owczarki węgierskie, ale jest od nich spokojniejszy. Nie wykazuje tendencji do zachowań agresywnych, ale prowadzony niewprawną ręką z łatwością potrafi zdominować przewodnika. Nie jest najlepszym towarzyszem zabaw dla dzieci, ponieważ kiepsko znosi natrętne pieszczoty. Inne zwierzęta traktuje z pozycji dominującej.

Kuvasz to psy uczące się bardzo szybko, ale jednocześnie takie, od których trudno byłoby niedoświadczonemu przewodnikowi wyegzekwować całkowite posłuszeństwo. Są to psy, które nie lubią się podporządkowywać, nie lubią też mieszkać w zamknięciu, stąd mieszkania nie są dla nich dobrym miejscem. Kuvasz musi mieć dużo miejsca, które może wykorzystać wedle własnego uznania, najlepiej o dowolnej porze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme