Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek węgierski Komondor- cena, opis rasy

Komondory to duże, bo nawet osiemdziesięciocentymetrowe psy pasterskie pochodzące z Węgier. Najbardziej charakterystyczną ich cechą jest sierść okrywowa uformowana w sznurki przypominające z daleka dredy. Dzięki niej komondory uzyskują doskonała izolację zarówno przed niskimi, jak i przed wysokimi temperaturami.

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Komondory są bardzo łatwe w pielęgnacji, ponieważ nie wymagają ani czesania, ani kąpieli. Nie są jednak dobra propozycją dla mniej doświadczonych hodowców, ponieważ są bardzo trudne w tresurze. Ich samodzielność przeradzająca się często w upór oraz tendencja do zachowań dominujących i agresywnych nie ułatwiają tresury. Całą trudnością jest nauczenie komondora odróżniania zagrożeń, ponieważ agresywne zachowania są praktycznie zawsze sposobem reakcji na coś, co pies uznaje za zagrożenie. Jako pies pasterski jest bardzo nieufny w stosunku do obcych, dlatego dobrze sprawdza się w roli psa stróżującego.

Komondory nie są zbyt popularne poza Węgrami, a większą ich liczbę można znaleźć raczej na Bałkanach, a nie w zachodniej Europie. Jednak niewielka popularność ma też sporo zalet, między innymi taką, że pozostawiona prawie w pierwotnym stanie rasa w zasadzie nie cierpi na choroby dotykające zwykle dużych psów. Wyjątkiem może być tu, także rzadka, dysplazja stawów biodrowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme