Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek szkocki długowłosy – cena, hodowla, szczeniaki

Owczarki szkockie to rasa, do której popularyzacji w szczególny sposób przyczyniła powieść „Lassie, wróć” Knighta, i to do tego stopnia, że psy tej rasy są przez niespecjalistów z daleka już rozpoznawane. Oczywiście przy tych rozpoznaniach często dochodzi do błędów, faktem jednak jest, że owczarki szkockie wzbudzają podziw i entuzjazm. Są to psy dorastające nawet ponad sześćdziesięciu centymetrów.

 

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Sierść owczarków szkockich jest dwuwarstwowa, gęsta, miękka i miła w dotyku. Dopuszczalne przez FCI maści to śniada, marmurkowa i tricolor. Białe i śniade marmurkowe psy są dopuszczane wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Są to psy lubiące dzieci, chętnie bawiące się i biegające. Owczarki szkockie są pełne temperamentu i werwy, ochota do zabawy towarzyszy im przez całe życie. Bardzo przywiązują się do domowników, w stosunku do obcych jednak pozostają nieufne, choć z czasem się przyzwyczajają. Są bystre i inteligentne, nie mogą być na długo pozostawiane bez opiekuna, ponieważ bardzo źle znoszą samotność, zwłaszcza zamknięte w mieszkaniu. Aklimatyzują się w mieście i jeśli mają się gdzie wybiegać, także w mieszkaniu mogą być szczęśliwe, choć wymagają wtedy bardzo dużo uwagi ze strony właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme