Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek staroangielski – cena, charakter, opis rasy

Owczarki staroangielskie nie zawsze były stróżami owiec. Zanim tak się stało, te pięćdziesięciosześciocentymetrowe psy brały udział w polowaniach na niedźwiedzie i wilki. Oczywiście później tych umiejętności także było im trzeba, jedna dziś to raczej zbędne, ponieważ owczarki staroangielskie są trzymane głównie jako psy rodzinne, choć poza swoją ojczyzną ciągle pracują przy stadach.

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Włos okrywowy jest długi i miękki, ułożony na bardzo obfitym podszerstku. Sierść wymaga częstego wyczesywania i kąpieli. Preferowane jest umaszczenie szare lub niebieskie, przy czym niedopuszczalne są białe znaczenia na tułowiu.

Owczarki staroangielskie nadają się do trzymania w domu, ale trzeba im przy tym zapewnić odpowiednie warunki. Psy te muszą realizować dość spore zapotrzebowanie na ruch. Są spokojne i cierpliwe, nie przeszkadza im towarzystwo dzieci i innych zwierząt, szczekają rzadko, ale wymagają konsekwentnej, długotrwałej tresury, która pozwoliłaby na usunięcie naturalnego u nich uporu. Nie należą do psów tchórzliwych, ale zaskoczone bywają nieprzewidywalne. Łatwo spłoszyć je głośniejszym dźwiękiem albo gwałtownym gestem.

Najbardziej znany wizerunek owczarka staroangielskiego widnieje w reklamach marki Dulux.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme