Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek środkowoazjatycki – cena, opinie, szczeniaki

Owczarki środkowoazjatyckie to zanikająca powoli rasa psów pasterskich licząca sobie nawet kilka tysięcy lat. Spotyka się je jeszcze strzegące stad wędrownych grup w dawnych republikach radzieckich na Zakaukaziu, wykorzystywane są także jako psy policyjne.

Zdjęcie znalezione na psy24.pl

Dominującą maścią jest biała, ale nie jest to rasa jednolita w typie i wyróżnia się wiele odmian, które różnią się między sobą właśnie umaszczeniem, a także struktura samej sierści. W zdecydowanej większości przypadków jednak jest to dość długi włos okrywowy na bardzo obfitym podszerstku. Sierść zabezpiecza te psy przed temperaturami rzędu minus dwudziestu stopni.

Owczarki środkowoazjatyckie posiadają w dużej mierze charakter psów pierwotnych. Są bardzo trudne w tresurze, opracowuje się dla nich specjalne programy szkoleń, co dotyczy w szczególności psów policyjnych. Są bystre i inteligentne, ale bywają uparte, mają tendencję do zachowań agresywnych, włóczęgostwa i kłusownictwa oraz dominacji. Odpowiedni trening pozwala nad nimi zapanować, ale pod warunkiem, że jest prowadzony w sposób ciągły.

W ramach klubów hodowców dopuszcza się lub zabrania kopiowania uszu i ogona, które tradycyjnie były kopiowane, aby uniknąć poważniejszych zranień w czasie walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme