Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek portugalski – opinie, charakter, porady, rasa

Owczarki portugalskie, z wyglądu przypominające nieco owczarka pirenejskiego odmiany długowłosej wykorzystywane są do dziś głównie jako psy pracujące przy stadach owiec i bydła.

Zdjęcie znalezione na pies-i-jego-tresura.bloog.pl

Zdjęcie znalezione na pies-i-jego-tresura.bloog.pl

Sierść owczarków portugalskich jest długa, z charakterystycznymi brwiami przesłaniającymi oczy. Dopuszcza się kilka różnych maści, od żółto-brunatnej po czarną.

W przeciwieństwie do owczarka pirenejskiego ma tendencję do dominowania, tym bardziej więc nie jest propozycją dla niedoświadczonych hodowców. Jednocześnie bywa czasem uparty, ale dobrze prowadzony szybko i bezbłędnie wykonuje polecenia opiekuna. Zdecydowanie nie jest psem jednego pana, choć czasem silniej przywiązuje się do jednej osoby. W stosunku do obcych jest nieufny, ale nie podejrzliwy i nigdy agresywny. Niekonfliktowy i układny, potrzebuje dużo ruchu, a zdenerwowany szczeka głośno i donośnie. Łatwo się uczy.

Owczarki portugalskie poza swoją ojczyzną nie są specjalnie dobrze znane, w Polsce także nie spotyka się ich często. Poza Portugalią, renomowane hodowle prowadzą jeszcze Francuzi i Hiszpanie. Jest to pies nieco bardziej popularny w Stanach Zjednoczonych niż w Europie, ale i tam nie jest specjalnie liczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme