Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek południoworosyjski – cena, szczeniaki, porady

Owczarek południoworosyjski, czyli Jużak, to osiągający ponad sześćdziesiąt centymetrów wysokości w kłębie pies pracujący. Do dziś często spotyka się go pracującego ze stadami, natomiast jest jednym z tych owczarków, które absolutnie nie nadają się do trzymania w mieszkaniu. Nie chodzi o jego potrzebę ruchu, bo ta jest na tyle niewielka, że można ją zapewnić długim spacerem, ale o charakter i wymagania.

Zdjęcie znalezione na sprzedajemy.pl

Owczarki południoworosyjskie, jak zresztą wiele psów pochodzących z Rosji, mają tendencję do zachowań agresywnych, której całkowicie nie można wygasić nawet długotrwałą, konsekwentną tresurą. Jest jednak bardzo pojętny, uczy się chętnie i szybko, choć wykonywanie poleceń nie zawsze już jest chętne i szybkie.

Sierść owczarków południoworosyjskich składa się z obfitego, miękkiego podszerstka oraz średniej długości włosów okrywowych. Preferowane jest umaszczenie białe, ale osobniki popielate lub łaciate nie są wykluczane z hodowli.

Ich popularność wzrasta, ale niestety nie zawsze trafiają do odpowiednich hodowców. Owczarki południoworosyjskie to rasa, której trzeba poświęcić znacznie więcej uwagi, niż wymagałoby tego tylko wyczesanie ich sierści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme