Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek niemiecki – porady, szczeniaki, waga, hodowla

Owczarek niemiecki jest jedną z szerzej znanych ras, choć okiem niespecjalisty trudny od odróżnienia od niektórych swoich mieszańców. Jego historia związana jest od początku z wojskiem i policją, choć wywodzi się od niemieckich psów pasterskich.

Zdjęcie znalezione na zielonyogrodek.pl

Zdjęcie znalezione na zielonyogrodek.pl

Owczarki niemieckie mają bardzo gęsty, obfity i miękki podszerstek, na którym ułożona jest sztywna, mocno przylegająca sierść okrywowa. Linienie następuje dwa razy do roku, choć u osobników trzymanych w domu może być równomiernie rozłożone w czasie. Dopuszcza się różne umaszczenia, przy czym występuje to sporo rozbieżności pomiędzy wytycznymi klubów ras a standardem FCI. Jednocześnie barwa sierści ustala się dopiero po utracie młodzieńczego owłosienia u szczeniąt i pokryciu ciała włosem osobnika dojrzałego.

Owczarki niemieckie to psy silnie przywiązujące się do całej rodziny. Uczą się chętnie i są bardzo posłuszne. Nie bywają agresywne, choć dają się szkolić do pełnienia roli psów stróżujących. Są szeroko wykorzystywane w różnych sytuacjach, jednak zawsze muszą mieć zajęcie. Owczarek niemiecki pozbawiony całkowicie jakichkolwiek zadań nudzi się i staje się nadmiernie szczekliwy i uparty. Są inteligentne i towarzyskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme