Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek Maremmano – opis rasy, charakter, cena

Owczarek Maremmano, a poprawnie po polsku owczarek z Maremma to jeden z psów pasterskich pochodzących z Włoch, a obecnie dość mocno rozpowszechnionych nie tylko na starym kontynencie, ale także w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Są to psy nieznacznie przekraczające sześćdziesiąt centymetrów w kłębie, posiadające długą, miękką sierść. Preferowana jest maść biała, ale dopuszcza się także kremową i biało-żółtą.

Cechą charakterystyczną w ich zachowaniu jest fakt, że przywiązują się nie tylko do osób, ale także do miejsc. Występuje u nich także silnie zaznaczony terytorializm, a obie te cechy razem sprawiają, że Owczarki z Maremma potrafią zaciekle walczyć o swój teren, zwłaszcza że są to psy silne i wytrzymałe. Podobnie jak większość psów pasterskich, bardzo przywiązują się do właściciela, ale w stosunku do obcych zawsze pozostają w mniejszym lub większym stopniu nieufne. Niekonsekwentnie szkolone mogą stać się agresywne. Owczarki z Maremma mają bardzo duże zapotrzebowanie na ruch. Wszystko to razem sprawia, że choć są dobrymi stróżami to jednak nie jest wskazane trzymanie ich w gęściej zaludnionych okolicach, zwłaszcza że denerwują się bardzo łatwo, a wtedy potrafią być niezwykle uparte, a nawet nieposłuszne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme