Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek kaukaski – szczeniaki, cena, waga, hodowla

Owczarek kaukaski to różnicowana w typie rasa psów molosowatych. Psy tej rasy dorastają od sześćdziesięciu czterech do niemal osiemdziesięciu centymetrów wysokości w kłębie. Wykorzystywane były jako jedna z ras psów patrolujących rejon muru berlińskiego, ale niezbyt dobrze sprawdzały się w tej roli. Są wprawdzie wyjściowo psami stróżującymi, ale generalnie są to zwierzęta spokojne i nieagresywne.

Zdjęcie znalezione na e-lecznica.pl

Zdjęcie znalezione na e-lecznica.pl

Sierść owczarków kaukaskich jest długa i gęsta, ułożona na miękkim, wełnistym i bardzo gęstym podszerstku. Umaszczenie szare, szaro-czarne lub rude w różnych odcieniach. Dopuszcza się także osobniki łaciate albo w nakrapiane.

Owczarki kaukaskie są silne i niezależne. Wymagają konsekwentnej tresury, bez której mogą stać się agresywne. Dość kłopotliwe w prowadzeniu choćby ze względu już na swoją masę, ale tym bardziej na dużą samodzielność i skłonność do przyjmowania postawy dominującej. Niezbyt cierpliwe, na swoim terenie nie znoszą obcych. Pod żadnym względem nie są to psy właściwe do trzymania w domu z małymi dziećmi albo innymi zwierzętami. Jeśli prowadzone są umiejętnie to potrafią odwdzięczyć się pełnym oddaniem i posłuszeństwem wobec swojego przewodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme