Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek holenderski – cena, szczeniaki, hodowla, rasa

Owczarki pasterskie dorastają sześćdziesięciu dwóch centymetrów w kłębie przy wadze niespełna trzydziestu kilogramów, przy czym suki są wyraźnie mniejsze od psów. Początki rasy sięgają głęboko w osiemnasty wiek, kiedy to owczarkom holenderskim powierzano opiekę nad stadami holenderskich owiec.

Zdjęcie znalezione na holendry.sarniskok.pl

Zdjęcie znalezione na holendry.sarniskok.pl

Dziś, poza swoim pierwotnym przeznaczeniem, znalazły miejsce w szeregach wojska i policji, a także u boku osób niewidomych. Owczarki holenderskie są także świetnymi domowymi psami stróżującymi, choć w tej roli pracują akurat rzadko.

Owczarki holenderskie występują w trzech odmianach różniących się długością włosa: krótko, szorstko i długowłosej. We wszystkich trzech dopuszcza się umaszczenie srebrno-złote, a u odmiany szorstkowłosej dodatkowo pieprz i sól.

Są to wierne, posłuszne, ale samodzielne psy. Ich naturalna chęć do pracy może być okazywana na wiele sposobów, przy czym zawsze jednak są czujne i obserwują otoczenie. Mają dobry węch i słuch, są nieufne w stosunku do obcych. Uczą się chętnie, a najlepsze efekty osiąga się tresując psa przez zabawę. Cierpliwy w stosunku do dzieci i zwierząt, ale niezbyt wylewny. Ma spore zapotrzebowanie na ruch, lubi długie spacery i biegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme