Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek francuski Briard – cena, szczeniaki, hodowla

Owczarki francuskie Briard, dorastające niemal do siedemdziesięciu centymetrów w kłębie są psami pasterskimi. Do dziś często pracują przy stadach, choć znacznie częściej traktowane są jako psy domowe, którym nierzadko powierza się obowiązki stróża, choć zdarzają się także Briardy pełniące obowiązki psów ratowniczych, zwłaszcza wodnych.

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Zdjęcie znalezione na opsach.pl

Sierść Briardów jest długa na przynajmniej siedem centymetrów, lekko falista, dość sztywna i szorstka na średnio obfitym podszerstku. Charakterystyczną cechą rasy są podwójne ostrogi na kończynach tylnych.

Briard to rasa psów o bardzo łagodnym usposobieniu, tolerancyjnych wobec dzieci i innych zwierząt. Są opiekuńcze i posłuszne, jednocześnie ich wychowanie wymaga pewnego wysiłku, ponieważ każdy z nich uczy się w swoim tempie. Konsekwentna tresura i socjalizacja w zasadzie eliminują wszystkie problemy z zachowaniem psa, który pozostaje posłusznym psem rodzinnym. W stosunku do obcych jednak zawsze zachowuje pewną rezerwę, dzięki której może pełnić obowiązki stróża, donośnym, acz krótkim szczekaniem informując o zbliżaniu się intruza albo gościa, ponieważ w obu przypadkach reaguje tak samo. Dobrze znosi miejski tryb życia, o ile zapewni się mu odpowiednią ilość ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme