Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek chorwacki – cena, hodowla, szczeniaki, rasa

Owczarki chorwackie to rasa niejednorodna, występująca w dwóch odmianach różniących się między sobą wzrostem. Mniejsze osiągają do czterdziestu czterech, większe ponad pięćdziesiąt centymetrów w kłębie. Liczniej występują jedynie w pasie od Bałkanów po Węgry.

Zdjęcie znalezione na blogna4lapy.blog.pl

Zdjęcie znalezione na blogna4lapy.blog.pl

Włos owczarka chorwackiego jest średnio długi lub długi, lekko falisty. Dopuszczalne jest jedynie umaszczenie czarne, ewentualnie z białymi znaczeniami na łapach i piersi.

Są to szybkie, bardzo zwinne psy. Do dziś często pracują przy stadzie, dlatego raczej nie miewają problemów z innymi zwierzętami domowymi. Za dziećmi jednak nie przepadają. Uczą się szybko i chętnie, ale wymagają starannej socjalizacji. Mimo tego, że związują się z cała rodziną przy której mieszkają, to jednak zawsze pozostają psami jednego pana. Polecenia zawsze wykonują szybko i idealnie dokładnie. Owczarki chorwackie są pełne energii i dlatego niezbyt nadają się do trzymania w mieszkaniu, tym bardziej że bywają szczekliwe i uciążliwe, zwłaszcza z braku zajęcia. Dobrze czują się na długich spacerach, na których mogą się odpowiednio wybiegać. Świetnie sprawdzają się w roli towarzysza rowerzysty albo biegacza, dobrze znoszą samotność, ale niezbyt długotrwałą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme