Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek belgijski Tervueren – opis rasy, charakter

Tervueren to odmiana owczarka belgijskiego relatywnie najczęściej wykorzystywana wciąż w roli spa pasterskiego. Jednak i przedstawiciele tej rasy otrzymali już nowe zadania. Są to psy trzymane głównie jako psy stróżujące, ale dość często występują także w roli psów tropiących albo po prostu psów rodzinnych.

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Zdjęcie znalezione na psy-pies.com

Są dość trudne w prowadzeniu, wymagają konsekwentnej tresury i starannej socjalizacji. Choć nie bywają z natury agresywne, ich rezerwa wobec obcych może się z braku szkolenia przerodzić w jawną niechęć lub wrogość. Są to psy wytrzymałe, ale niezbyt odporne na warunki atmosferyczne.

Tervueren jest psem jednego pana, choć starannie socjalizowany może stać się psem rodzinnym. Wymaga to jednak sporego wysiłku, tym bardziej że przedstawiciele tej rasy lubią znajdować się w centrum uwagi. Podobnie jak pozostałe odmiany owczarków belgijskich, także tervueren została wyhodowana jako rasa psów pracujących i taka rola odpowiada tym psom najbardziej.

Tervueren niezbyt dobrze znosi dzieci, ale wychowywany z nimi staje się bardziej przyjacielski. W stosunku do innych zwierząt, a zwłaszcza psów, przyjmuje niemal zawsze postawę dominującą. Wyjątkiem od tej reguły nie są nawet przedstawiciele własnej odmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme