Piesku.pl

Rasy psów

Pies Owczarek belgijski Malinois – cena, hodowla, szczeniaki

Owczarek belgijski Malinois był używany jako pies pasterski, dziś natomiast jest raczej psem policyjnym i domowym. Nie ma problemu z wyszkoleniem go do roli psa obronnego i stróżującego.

Zdjęcie znalezione na tapetus.pl

Zdjęcie znalezione na tapetus.pl

Te sześćdziesięciocentymetrowe psy mają sierść krótką, szczególnie na głowie. Umaszczenie jest płowe z czarną maską i nalotem. Pod względem wyglądu i behawioru jest to odmiana bardzo jednorodna.

Owczarki belgijskie w odmianie Malinois nie są specjalnie popularne w Polsce, choć nie są też mniej popularne od swoich bliskich krewnych. Przede wszystkim jednak jest to spowodowane ich charakterem. Psy te muszą mieć wyznaczone zadanie do wypełnienia. Owczarek belgijski, szczególnie właśnie odmiany Malinois, jest psem pracującym i pozostawiony bez wyraźnego zadania nudzi się i staje się uciążliwym towarzyszem.

Psy te, o ile są wychowywane konsekwentnie, nie okazują agresji, są spokojne, ale w walce stają się zaciekłe i wytrzymałe. Nawet jeśli pozwalają sobie na przyjmowanie pieszczot od obcych to cały czas pozostają na tym poziomie nieufne i czujne. Nie są typowymi psami jednego pana, choć ich przywiązanie jest znacznie silniejsze w stosunku do przewodnika, niż do członków jego rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rasy psów © 2016 Skórka - Frontier Theme